reede, 29. september 2017

II Viivikonna Elamusjooks

29.09.2017

Minu esialgne plaan oli läbida 10 km, kuid kuna soovisin õele head jooksuelamust pakkuda, kus pole kaotusvalu, siis registreerisin ümber 2,6 km peale. Paraku tuli võistlusnärv enne jooksu ja õde vahetas trenniriided teksade vastu ning mossitas autos. Kurb, kuid pärast poodiumikoha mainimist jäi vist ikka kripeldama ja jookseb Sillamäel Rahvajooksu 2km ja ÜKSI.

Alustasime Gretega (minu jooksufännist tütar) tillujooksu. Lapsele jäi väheks ja tegime ka 700m jooksu kaasa (geenid ja-jaa). Olime koos alati viimased lõpetajad, kuid emotsioon oli väga positiivne. Vahepeal märkas laps pisikesi koeri ja titavankrit ja rääkis, et mõned lapsed on nii kaugel ja kõnnivad. Tegime ka 3-4 kõnnipausi, kuid sörk läks peagi edasi. Võin uhke ema olla. Ei sunni last võistlema, ta ise tahab...mis ongi kõige olulisem mistahes alal.

Sepikud ja šokolaadid olemas ning jooksuisu järgmise lastejooksuni täis...või pigem peale minu finišit juba oli tuju veel võistelda. Minu plaan oli 2,6 km jooksus viimaseks jääda. Elu peab tasakaalu säilitama. Püüdsin eelviimasel võimalikult kannul püsida ja kõnnisammu märgates motiveerisin. "Jõuad, jõuad, tubli, 700m ainult veel." Ju olin piisavalt ehmatav (heas mõttes) ja võistleja tuli ilusti jooksusammul distantsi lõppu. Võtsin vastu selle paljude jaoks valusa koha - viimane. Õpetas ja andis nii palju. Ei karda enam tagant esimeseks tulla ja võtan vabalt.
Meil oli lõbus õhtu!

Jõudsime kambaga Sillamäe spordihoonesse ööbima. Käisin isegi peakorraldajaga jooksutiirul enne magusat ööund. Esialgu ekslesin nii 3 km, kuid ümbrust tuleb ka avastada. Ringike nähtud ja muud kepsutamised tehtud. Energiat täis ja valmis panustama.

Viide
Tänase 6h jooksu pühendan emale, tänu kelle toele ma kõike nii südamega teha saan. Kõik lapsehoiud, kõik suved treenimiseks, kõik pikad autosõidud, kõik toetavad žestid. Aitäh! Kingitud pildiraam ütleb kõik.